„Najlepsze wciąż musi przyjść”… spotkanie autorskie z Magdaleną Szponar

Fot. Dawid Ladach
„Najlepsze wciąż musi przyjść”… spotkanie autorskie z Magdaleną Szponar
W ubiegłym tygodniu, w naszej bibliotece, odbyło się spotkanie autorskie z Magdaleną Szponar - uzależnioną od emocji amatorką fotografii. Na co dzień mama, żona najwspanialszego mężczyzny na świecie i psiapsiółka chmurki o wdzięcznym imieniu Szogun. Zakochana w jesieni i kolorowych kubkach z zabawnymi napisami. Wierzy, że każde marzenie można zmienić w cel, a każdy cel realizuje z pieczołowitą starannością.
Przyczynkiem do zorganizowania spotkania autorskiego były książki Milestones i Najlepsze wciąż musi przyjść, będąca swoistą wiwisekcją uczuć dwojga dorosłych ludzi. Ich barwa, ton, jest niczym powiew wiatru… raz ciepłego i łagodnego, a częściej upodabniającego się do szkwału na jeziorze. Jest to historia Filipa, który pogrąża się w depresji po stracie ukochanej żony, bez wiary w to, iż najlepsze może nadejść, ponieważ w jego mniemaniu najlepsze, czego w życiu doświadczył stracił. Jedna obietnica złożona przyjacielowi może odmienić jego los. Filip niechętnie rusza do schroniska, by po raz pierwszy od tragicznych wydarzeń chwycić za aparat i zrobić zdjęcia podopiecznym. Tam poznaje Ninę - młodą dziewczynę o różowych włosach, która wydaje się mu zbyt radosna. Okazuje się jednak, że oboje muszą zmierzyć się ze swoją przeszłością.
Być może razem uda się im przezwyciężyć mrok, bo przecież… najlepsze wciąż musi przyjść, prawda?
Kameralne grono, niezwykła atmosfera spotkania, przyczyniły się do rozmów tych małych i tych dużych, których osią były uczucia i emocje. Feeria barw, którymi możemy je opisać układa się w tęczę, która nigdy nie będzie taka sama, tak jak i odczucia uczestników spotkania, na twarzach, których rysowało się wzruszenie.
Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy ponownie!