O spotkaniu DKK dla Młodzieży w lipcu

24 lipca odbyło się wakacyjne spotkanie DKK dla Młodzieży. Tematem przewodnim była książka kryminalna Agathy Christie "A.B.C.". Była to już druga w grupie "Bibliotecznych kaczek" możliwość zapoznania się z twórczością tej autorki. Pierwszy raz omawialiśmy powieść "I nie było już nikogo". Teraz jak i w przypadku wcześniejszej lektury, bardzo ciężko było odgadnąć, kto stoi za wszystkimi dokonywanymi zbrodniami.
Odgadnięcie tożsamości tajemniczej postaci, podpisującej się inicjałami A.B.C., było wręcz niemożliwe w trakcie trwania akcji - jak stwierdzili klubowicze. Agata Christie nie bez powodu uznawana jest za królową kryminału. Koniec książki był więc nie lada zaskoczeniem dla każdego, kto przeczytał powieść. Mimo wszystko wyjaśnienie, które zostaje przedstawione przez Herkulesa Poirota- słynnego detektywa powieści Christie, jest logiczne i zrozumiałe. Dyskusja odnośnie książki, która tak dużo emocji, odbyła się jak zawsze przy ciastkach i herbatce.
Ponadto klubowicze mogli sami pobawić się w śledczych. W parach mieli wpierw wcielić się w świadków zbrodni, po wylosowaniu obrazka z postacią, musieli opisać przestępcę, w taki sposób, aby parter mógł odtworzyć portret poszukiwanego. Później role się zmieniały. Nie zabrakło przy tym zadaniu śmiechu oraz poczucia zdziwienia w trakcie odtwarzania postaci na podstawie słownego opisu przedstawionego przez partnera.
Na końcu spotkania zagraliśmy w grę kooperacyjną "Tajemnicze domostwo"w której uczestnicy prowadzą śledztwo, szukając przedmiotu, miejsca i osoby, która popełniła zbrodnię. Podpowiedzi daje duch z zaświatów, którym stał się jeden z uczestników klubu. Wskazówki dawane przez niego były jednak nieoczywiste, dawane karty przedstawiają dziwne obrazki, które nie zawsze łatwo odgadnąć i połączyć z odpowiednią poszukiwaną rzeczą.
Następne spotkanie odbędzie się w sierpniu. Książką przewodnią będzie "Szóstka wron" Leigh Bardugo. Zapraszamy!