20 kwietnia (sobota) zamknięte

Wyniki XIII Powiatowego Konkursu Czytelniczego "Ludwik Jerzy Kern - Czytamy"

LAUREACI XIII POWIATOWEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO

„Ludwik Jerzy Kern – Czytamy”

Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace konkursowe. W tym roku ze względu na otaczającą nas rzeczywistość, a także nasze wspólne bezpieczeństwo prace były przyjmowane drogą cyfrową.

Kolejnym bohaterem Powiatowego Konkursu Czytelniczego był Ludwik Jerzy Kern. Pragnęliśmy Was zainteresować twórczością tego polskiego poety, satyryka, dziennikarza, tłumacza literatury pięknej, a także autora tekstów piosenek.

Konkurs składał się z trzech modułów:

I moduł - konkurs rysunkowy „Ilustrujemy utwory Ludwika Jerzego Kerna” skierowany do dzieci z przedszkoli i klas 0-3 szkół podstawowych z terenu powiatu wejherowskiego.

II moduł - konkurs na wykonanie grafiki komputerowej (w formie kolażu) promującego twórczość Ludwika Jerzego Kerna dla uczniów klas IV-VI ze szkół podstawowych z terenu powiatu wejherowskiego.

III moduł - konkurs na nagranie filmu promującego twórczość Ludwika Jerzego Kerna, którego adresatami  są uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu powiatu wejherowskiego.

Do konkursu zgłoszono 66 prac w dwóch kategoriach, rysunek i grafika komputerowa.

Tym razem jury konkursowe stanowili bibliotekarze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie. Każdy z pracowników, w każdej kategorii wyróżnił pięć prac, przyznając im odpowiednio 2, 4, 6, 8 i 10 punktów. Po zsumowaniu wszystkich głosów wyłoniliśmy laureatów tegorocznego Konkursu Czytelniczego. Prace oceniało 11 osób.

Laureaci konkursu rysunkowego:

W kategorii „Ilustrujemy utwory Ludwika Jerzego Kerna” rysunki były oceniane w dwóch grupach wiekowych.

Dzieci w wieku do lat 6

I miejsce - GRALA MACIEJ Przedszkole Kraina Kubusia Puchatka w Wejherowie Starszaki

II miejsce - GĘSICKI KACPER Przedszkole Kraina Kubusia Puchatka w Wejherowie Starszaki

III miejsce - WICON MAJA Przedszkole Kraina Kubusia Puchatka w Wejherowie Starszaki

Wyróżnienie - KUNZ SANDRA Przedszkole Kraina Kubusia Puchatka w Wejherowie Starszaki

Dzieci w wieku 7-9 lat

I miejsce - NECEL MONIKA SP w Bolszewie, kl. I d

II miejsce - CHILICKA WERONIKA SP Sióstr Zmartwychwstanek w Wejherowie kl. II

III miejsce - KIELIŃSKA MICHALINA SP w Bolszewie kl. I b

Wyróżnienie - IREK AMELIA SP nr 6 w Redzie kl. III a

Wyróżnienie - KITOWSKA WERONIKA SP nr 6 w Redzie kl. II b

Wyróżnienie - KOWALSKI ARTUR SP nr 6 w Redzie kl. I a

Wyróżnienie - MUDLAFF MARLENA SP w Bolszewie kl. III d

Laureaci konkursu na grafikę komputerową (kolaż)

I miejsce - LANGE MIKOŁAJ SP w Bolszewie kl. IV e

II miejsce - MALAK KALINA SP nr 2 w Redzie kl. VIb

III miejsce - JETKE WOJCIECH SP nr 8 w Wejherowie kl. Va

Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego Powiatowego Konkursu Czytelniczego.

Życzymy Wam i Waszym Rodzinom miłych chwil spędzonych przy choince oraz fantastycznych niespodzianek pod nią, a także powrotu do normalności w 2021 roku.